Lokaty

Jednym z bardzo pożądanych produktów bankowych są lokaty terminowe. To produkt, którego nie otrzymamy w firmach pożyczkowych, ponieważ jest to produkt wyłącznie bankowy. Na czym on polega? Większość ludzi trzyma pieniądze na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, które nie są w ogóle oprocentowane lub tylko tyle, żeby nic na nich nie tracić. Nie są one bowiem przeznaczone do oszczędzania.
Od tego są właśnie lokaty terminowe. Dlatego  tak się nazywają, ponieważ pieniądze, które chcemy zaoszczędzić, lokuje się w miejscu, z którego będzie można je wybrać dopiero po upływie konkretnego czasu. Są one niejako schowane na później i nie wybieramy ich, dopóki nie będą nam absolutnie potrzebne. Ponieważ pieniądze leżą na lokacie i nie można ich ruszać, są wyżej oprocentowane, ponieważ w tym czasie bank nimi operuje, zarabiając poliwęglan lity UV przy ich pomocy, ponieważ do oddania będą dopiero po miesiącu, trzech czy roku, w zależności od rodzaju lokaty.
Im dłużej trwa okres przetrzymywania pieniędzy, tym wyższe jest oprocentowanie. I tak lokata miesięczna będzie o wiele niżej oprocentowana niż roczna, ponieważ bank po miesiącu musi być gotowy do wypłacenia pieniędzy, zaś przy rocznej lokacie, może obracać pieniędzmi przez 12 miesięcy. To jeden z lepszych i bezpieczniejszych sposobów na oszczędzanie, ponieważ banki gwarantują wypłatę lokaty oraz z góry ustalonego oprocentowania.