Kredyty

Wiele osób widzi hasła „kredyty” i sądzi, że to po prostu pożyczki, które można dostać wszędzie. To prawda. To pieniądze pożyczone przez firmę komuś, kto będzie musiał oddać wraz z pożyczoną kwotą również odsetki. Jednak różnica pomiędzy zwykłą pożyczką  a kredytem jest dość spora. Tak naprawdę nazwę „kredyt” może używać tylko bank. To dla niego jest zarezerwowana owa nazwa, dlatego wyłącznie w banku będą takie określenia.
W kwestii wzięcia kredytu problem jest taki, że banki nie pożyczają pieniędzy wszystkim. Mają bardzo wyśrubowane wymagania dotyczące spłaty owego kredytu, dlatego na kredyt czeka się dość długo z decyzją, w porównaniu do pożyczek, jednak banki zawsze działają  zgodnie z prawem. To firmy finansowe, które mają kontrolę nadzoru bankowego nad sobą i nie mogą działać na granicy prawa. Jeśli z jakiegoś powodu taka praktyka jest stosowana, to zwykle przez konkretne osoby a nie całość placówki nadużycia powinny być zgłaszane.
By bezpiecznie pożyczać pieniądze, warto sięgać przede wszystkim do banków. Niestety czy to bank czy firma pożyczkowa, pożyczone pieniądze należy zwrócić wraz z odsetkami, ponieważ przy braku spłat możemy narobić sobie problemów. Warto wiedzieć, że banki zanim udzielą kredytu, zwykle sprawdzają w BIK jak wygląda historia kredytowa owego przyszłego kredytobiorcy.
Muszą się bowiem zabezpieczyć przed niesolidnymi kredytobiorcami.